Kapflyvningsplan 2020

Københavns mesterskabet 2020:                                      11  Sektionsklub og DdB flyvninger med (K)

Københavns mesterskabet unger 2020:                             4  Sektionsklub og DdB flyvninger med (U)

Junior mesterskabet 2020:                                                 7 Sektionsklub flyvn. m/gamle duer med (J)


Rødby i ugerne 20+24+29+30+31 er fælles flyvninger med opdelte resultater og spil i sektionen


uge

Flyv.

Klub 3

Klub 10

Sektion 11

DdB syd

DdB nord

18

2/5

Halskov

Halskov




19

9/5

Rødby

Halskov




20

16/5

Rødby

Rødby

Rødby (K)(J)



21

23/5

Maribo

Rødby


Henstedt



23/5




Henstedt (sport)


22

30/5

Halskov

Rødby

Värnamo (K)(J)

Lüneburg



30/5




Lüneburg (sport)


23

6/6


Rødby

Padborg (K)(J)


Jönköping







Jönköping (sport)

24

13/6

Rødby

Rødby

Rødby (K)(J)

Arnhem*

Skövde (K)

25

20/6

Maribo

Rødby


Osnabrück



20/6




Osnabrück (sport)



20/6




Karlsruhe**


26

27/6

Halskov

Rødby


Bremen (K)

Ludvika*


27/6

Halskov Ung.



Bremen (sport)


27

4/7

Halskov

Halskov


Antwerpen*

Jønkøping (K)


4/7

Halskov Ung.

Halskov Ung.


Freiburg***


4/7

Antwerpen

28

11/7

Rødby

Halskov


Hannover (K)



11/7

Rødby Ung.

Halskov Ung.


Hannover (sport)


29

18/7

Rødby

Rødby

Rødby (K)(J)

Giessen*

Laxå (sport)


18/7

Rødby Ung.

Rødby Ung.

Rødby Ung. (U)

Giessen(sponsor)

Laxå

30

25/7

Rødby

Rødby

Rødby (K)(J)

Minden



25/7

Rødby Ung.

Rødby Ung.

Rødby Ung. (U)

Minden (sport)



25/7




Baden Baden**


31

1/8

Rødby

Rødby

Rødby (K)(J)

Henstedt

Borlänge*


1/8

Rødby Ung.

Rødby Ung.

Rødby Ung. (U)

Henstedt (sport)



1/8




Henstedt Ung. (U)


32

8/8




München***



8/8

Maribo

Rødby


Altona



8/8

Maribo Ung.

Rødby Ung.


Altona (sport)



8/8




Altona Ung.


Flyvninger med *      Langflyvning

Flyvninger med **    Landsflyvning med morgenslip

Flyvninger med ***   Landsflyvning med eftermiddagsslip

Sektion 11 © 2011      E-mail:  Sektion11@sektion11.dk