Resultat af Match-Race 2011
1. Pr. Lisbet & Kim Hansen 242 Brøndby
2. Pr. Jørgen Danielsen 116 Vido
3. Pr. Machon & Bach 135 Tårnby
4. Pr. Rene Larsen 116 Vido
Match- race flyves slag mod slag efter lodtrækning. Der deltages med en afkrydset due, afkrydsning i kolonne P. Match-race starter i uge 22 Løgumkloster og fortsætter resten af sæsonen på sektionsflyvningerne med gamle duer. Hvis der er flere tilbageværende deltagere end to ved Rødby i uge 32, afgøres konkurrencen i forhold til hjemkomstrækkefølgen af de tilbageværende deltagere.
Pris for deltagelse er kr. 100 pr. slag, der indbetales samme med øvrige indbetalinger for uge 22.
Præmiefordeling 40- 30- 15- 15 % af præmiepuljen til de fire bedst placerede.
Præmierække : 1.pr. 1600,- 2.pr. 1200,- 3.pr. 600,- 4.pr. 600,-
Forenings vis tilmelding med opgivelse af kode nr. og navn på deltagende slag senest den 28. maj til Lars B. Jensen, Vido tlf. 28 83 86 11 eller på mail Sektion11@sektion11.dk
Lodtrækning hver onsdag efter kap flyvningerne. Offentliggørelsen af modstandere på sektion 11’s hjemmeside senest torsdag før kapflyvninger.
Der deltager 40 medlemmer fra løgumkloster 4. juni = 20
20 går videre til Løgumkloster 25. juni = 10
10 går videre til Jønkøping 2. juli = 5 + bedste 2 ér
6 går videre til Løgumkloster 30. juli = 3 + bedste 2 ér
4 går videre til finalen fra Rødby 6. august
Dem med gult går videre til finalen 2011
Bedste 2ér Machon & Bach går videre til finalen 2011
Lodtrækning til 4. runde fra Løgumkloster 30. juli
Forening |
Medlem |
V.S |
Forening |
Medlem |
116 |
Rene Larsen |
|
135 |
Machon & Bach |
71 |
Oliver & Dennis |
|
116 |
Jørgen Danielsen |
116 |
Axel Petersen |
|
242 |
Lisbet & Kim Hansen |
Dem med gult går videre til 4. runde
Bedste 2ér Lisbet & Kim Hansen går videre til 4. runde
Lodtrækning til 3. runde fra Jönköping 3. juli
Forening |
Medlem |
V.S |
Forening |
Medlem |
59 |
Arne Skovbjerg |
|
135 |
Machon & Bach |
116 |
Ejgil Jacobsen |
|
71 |
Oliver & Dennis |
45 |
Johny Petersen |
|
116 |
Axel Petersen |
49 |
Team Lentz |
|
116 |
Jørgen Danielsen |
116 |
Rene Larsen |
|
242 |
Lisbet & Kim Hansen |
Dem med gult går videre til 3. runde
Lodtrækning til 2. runde fra Løgumkloster 25. juni
Forening |
Medlem |
V.S |
Forening |
Medlem |
116 |
Rene Larsen |
|
45 |
Finn Galle |
116 |
Ejgil Jacobsen |
|
33 |
M.Younas |
2 |
Søren Jøns |
|
135 |
Machon & Bach |
135 |
Stenzel & Marschali |
|
71 |
Oliver & Dennis |
116 |
Jørgen Danielsen |
|
199 |
G & G Fogtmann |
116 |
Kjeld & Berill |
|
59 |
Arne Skovbjerg |
45 |
Erik Kruse |
|
116 |
Axel Petersen |
45 |
Johny Pedersen |
|
116 |
Lars Bruun Jensen |
49 |
Team Lentz |
|
116 |
Mustafa Yilmaz |
116 |
Martin Bruun Jensen |
|
242 |
Lisbet & Kim Hansen |
Dem med gult går Videre til 2. runde
Lodtrækning til 1. runde fra Løgumkloster 4. juni
Forening |
Medlem |
V.S |
Forening |
Medlem |
2 |
Peter & Jackie |
|
45 |
Finn Galle |
2 |
Ole Mortensen |
|
33 |
M. Younas |
2 |
Søren Jøns |
|
33 |
Jonas V. Madsen |
33 |
Preben K. Petersen |
|
71 |
Oliver & Dennis |
33 |
Benny & Poul E. |
|
199 |
G & G Fogtmann |
33 |
Ulrik Lejre Larsen |
|
59 |
Arne Skovbjerg |
45 |
Johny Pedersen |
|
116 |
Søren Larsen |
45 |
Nenad Devic |
|
116 |
Ejgil Jacobsen |
45 |
Niels Jarworski |
|
116 |
Rene Larsen |
45 |
Lisbeth & Jørgen |
|
116 |
Axel Petersen |
45 |
Erik Kruse |
|
135 |
Jørn Boklund |
49 |
Kasper Sørensen |
|
116 |
Lars Bruun Jensen |
49 |
Team Lentz |
|
242 |
Lars Nielsen |
116 |
Martin Bruun Jensen |
|
242 |
Mogens H. Petersen |
116 |
Kjeld & Berill |
|
242 |
Else & Svend Hansen |
116 |
Mustafa Yilmaz |
|
135 |
Palle Knigge |
116 |
Jørgen Danielsen |
|
135 |
Orla Christensen |
135 |
Stenzel & Marschall |
|
242 |
Niels Anker |
135 |
Helmer Nielsen |
|
242 |
Lisbet & Kim Hansen |
135 |
Machon & Bach |
|
242 |
Mirko Hadzic |
|